Dermapen – jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, które ze względu na dużą skuteczność oraz szeroki zakres działania, cieszy się dużą popularnością. Obecnie w celu jej wykonania stosuje się Dermapen – innowacyjne urządzenie, które pozwala uzyskać lepsze efekty, w bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjenta sposób. Dowiedźmy się więcej o tej metodzie. Z artykułu dowiesz się, czym jest dermapen, kiedy warto go zastosować oraz na jakie efekty można liczyć.

Czym jest Dermapen i jak działa?

Dermapen to mezoterapia igłowa, przeprowadzona z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia, które działa na zasadzie precyzyjnego i kontrolowanego nakłuwania skóry specjalnymi mikroigłami. W ten sposób wprowadza do skóry substancje aktywne, których zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, poprawienie krążenia krwi oraz ułatwienie wchłaniania pozostałych preparatów i kosmetyków.

„Zabieg Dermapen składa się z kilku etapów. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie specjalista dokładnie dobiera parametry urządzenia – zwłaszcza długość igieł – do rodzaju skóry i problemów, które ją dotyczą. Podczas zabiegu igły penetrują skórę na określoną głębokość, a substancje aktywne wprowadzane są w skórę jednocześnie z nakłuwaniami. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie, ale dla uzyskania pełnego efektu zaleca się wykonanie ich serii. Zabieg jest bezbolesny, a czas rekonwalescencji bardzo krótki”. mówi nam Pani Aleksandra

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Dermapen to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się wielu problemów skórnych, dlatego wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej z wykorzystaniem tego urządzenia są bardzo szerokie. Przede wszystkim polecany jest on osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Może on być stosowany do walki z trądzikiem, bliznami, rozstępami, cellulitem, przebarwieniami, a także drobnymi zmarszczkami i utratą jędrności skóry.

Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu są różnego rodzaju uszkodzenia skóry, takie jak zmarszczki, blizny potrądzikowe i rozstępy. Zabieg ten pomaga w regeneracji skóry, stymulując produkcję kolagenu oraz elastyny, co przyczynia się do zwiększenia jej gęstości i elastyczności. Poza tym Dermapen może pomóc w redukcji widoczności blizn pooperacyjnych i pourazowych.

Osoby, które cierpią na łojotokowe zapalenie skóry, łuszczycę, trądzik różowaty lub różnego rodzaju uczulenia skórne, także mogą skorzystać z zabiegu. Przyczynia się on bowiem do redukcji stanów zapalnych skóry oraz zmniejszenia zaczerwienienia.

Dermapen na twarz – efekty

Efekty stosowania Dermapenu są imponujące – poprawa gęstości, jędrności i elastyczności skóry, redukcja zmarszczek i przebarwień, a także zwiększenie jej nawilżenia i odżywienia – to tylko niektóre z efektów, które można zaobserwować na skórze po zabiegu mezoterapii igłowej wykonanej przy użyciu urządzenia Dermapen. Dzięki temu skóra staje się odświeżona i odmłodzona w sposób skuteczny i bezpieczny. Zabieg pozwala więc na poprawę kondycji skóry i walkę z wieloma problemami skórnymi.

Należy natomiast pamiętać, że efekty zabiegu zależą od indywidualnych potrzeb i stanu skóry każdej osoby. Poprawę wyglądu skóry można zauważyć już po pierwszym zabiegu, zaś zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów, aby pogłębić rezultaty i uzyskać pełną satysfakcję z kuracji.

Gdzie najlepiej wykonać Dermapen?

Dermapen to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych, który można wykonać na twarzy. Najlepiej wykonać go w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Dermapen to doskonała opcja dla osób poszukujących skutecznego sposobu na poprawę wyglądu swojej skóry. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać jędrną, gładką i rozświetloną skórę, która będzie wyglądać młodziej i zdrowiej.