Książki, Lifeestyle

Książka na prezent – jaką wybrać i gdzie kupić?

Posted by Monika

Książka może się okazać fantastycznym prezentem, ale również kompletnie nie trafionym. Właśnie dlatego, jeśli decydujesz się kupić książkę na prezent musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pamiętaj, że ma ona sprawić radość obdarowywanej osobie. Z tego powodu przeglądając ofertę księgarni wyklucz książki, które są poradnikami typu: „jak znaleźć miłość swojego życia?” albo „zapanuj nad swoim życiem w 30 dni”

Jak kupować książkę na prezent?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniej książki, zorientuj się jaką tematykę lubi osoba, której kupujesz prezent. Kupienie książki obyczajowej, komuś, kto uwielbia tematykę fantasty i odwrotnie zazwyczaj sprawia, że książka tylko leży na półce i zbiera kurz. Właśnie dlatego, aby książka była trafiona, pierwszą i najważniejszą rzeczą jest określenie lubianej tematyki lub konkretnych autorów.

książka, książka na prezent dla przyjaciółki, książka na prezent dla mamy

Sposoby na dobranie odpowiedniej książki

Możesz to zrobić w prosty sposób – przeglądając książki osoby obdarowywanej i sprawdzając do jakiej tematyki się zaliczają. Nie bój się też zapytać o opinię na temat kilku z nich lub polecenie Ci jakiejś konkretnej książki. W ten sposób możesz zauważyć, które z książek najbardziej lubi osoba, której chcesz sprawić prezent. Zapisz te tytuły i znajdź egzemplarze o podobnej tematyce lub od tych samych autorów.

Drugi sposób to zabranie osoby, którą chcesz obdarować do księgarni i zwrócenie uwagi na to, jakie książki zatrzymują jej uwagę na dłuższą chwilę. Dzięki temu sposobowi już po kilkunastu minutach wiesz, czego szukasz. Konkurencyjne ceny książek znajdziesz w księgarniach online, dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź ofertę, np. w wydajenamsie.pl

Innym sposobem jest po prostu spytanie danej osoby jaką książkę chciałaby przeczytać. To najłatwiejsze rozwiązanie. Wykorzystanie go jest jednak równoznaczne z rezygnacją ze sprawienia niespodzianki. Czy pewność, że książka będzie trafiona, jest warta utraty elementu zaskoczenia? O tym musisz zdecydować samodzielnie.

Książka na prezent dla przyjaciółki, mamy, drugiej połówki

Książka to doskonały prezent dla najbilższych nam osób. Decydując się na nią warto pomyśleć nie tylko o typowej książce, ale również o literaturze pięknej. Wzbudza zachwyt, zostaje w głowie na dłuższy czas i z przyjemnością regularnie do niej wracamy. Taka właśnie dzieje się po przeczytaniu książki, która silnie oddziałuje na emocje. Są one doskonałym prezentem dla bliskich nam osób.

Czy książka jest dobrym pomysłem na prezent? I tak i nie. Wszystko zależy na ile znasz osobę, którą chcesz obdarować i czy trafisz w jej gust. Czasem jest to bardzo proste, czasem wręcz przeciwnie. Z pewnością jednak trafiona książka jest fantastycznym prezentem, który wywoła uśmiech na twarzy niejednego książkocholika.

Related Post