Rozwój osobisty i selflove

Darmowe kursy online, szkolenia i webinary – czy warto je robić? + lista 21 stron z kursami online

Posted by rmisiek897

Kursy online zdobywają coraz większą popularność. Mnóstwo ludzi chce się rozwijać, jednak nie zawsze ma na to środki. Właśnie dlatego kursy online zyskują ogromną przewagę nad stacjonarnymi – wiele z nich jest za darmo. Jedyne co musimy zainwestować to nasz czas i chęć do nauki. Kursy, szkolenia, czy webinary to idealna opcja dla mam, studentów, czy osoby, które z innych przyczyn mają ograniczoną możliwość wyjścia z domu. Oczywiście, tak samo jak wszystko mają swoje wady i zalety.

osoba posiadająca długopis pisania na notebooku - kursy online

Kursy online – zalety

Na początek warto zacząć od pozytywnych aspektów takiej formy nauki. Jak wiadomo takie kursy mają sporo zalet. Śmiało można powiedzieć, że jest ich zdecydowanie więcej niż wad. Powoduje to, że co raz więcej osób korzysta z tej możliwości i rozwija się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Łatwa dostępność

Zdecydowanie największą ich zaletą jest fakt, że są łatwo dostępne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę darmowe kursy online i wyświetla nam się cała masa platform udostępniających różne szkolenia. Są one dłuższe, krótsze, w formie filmów lub prezentacji – dzięki temu każdy znajdzie to, co najbardziej mu odpowiada.

Różnorodność tematów

Nie oszukujmy się to bardzo ważne. Możesz znaleźć kursy z praktycznie każdej kategorii, która Cię zainteresuje. Rozwijasz umiejętności, które przydają się w pracy, ale również te, które pomogą Ci w codziennym życiu, jak na przykład zarządzanie domowym budżetem.

Część kursów kończy się certyfikatem – możesz wpisać je do swojego CV

Kursy i szkolenia, które kończą się certyfikatem bez problemu możesz wpisać do CV. Podnosisz swoje kompetencje, a co za tym idzie możesz starać się o lepszą pracę, awans lub dotacje na założenie własnej działalności związanej z tą tematyką. Kursy zakończone egzaminem ( również w formie online) i certyfikatem oferują na przykład: Google Internetowe rewolucje, Akademia PARP, czy aktywizacja.

Kursy online dopasowują się do Ciebie!

Możesz robić je z każdego miejsca, w którym jesteś. Wystarczy połączenie z Internetem i wolna chwila. W dodatku nikt nie narzuca Ci, że w tej chwili musisz spędzić 3 godziny robiąc kurs, równie dobrze może to być godzina lub 15 minut. Możesz robić je we własnym tempie, a każdą lekcję powtórzyć tyle razy ile tylko potrzebujesz.

Kursy, szkolenia i webinary mają też swoje wady

To nie jest tak, że kursy online są super, cudowne i mają same zalety. Jak wszystko mają też wady, chociaż w sporej części wynikają one z naszego podejścia i charakteru. Dlaczego? Dlatego, że robiąc kursy online wiele osób nie przykłada się do nich tak samo, jak gdy odbywają się na żywo. Często zaczyna się taki kurs i już go nie kończy, lub przechodzi od razu do pytań egzaminacyjnych.

Kolejna wada jest taka, że większość darmowych kursów odbywa się w języku angielskim. Chociaż tutaj można skorzystać z takiego rozwiązania jak włączenie sobie transkrypcji w języku polskim, lub spojrzeć na to jak na kolejną zaletę. Robiąc kurs po angielsku nie tylko zdobędziemy oczekiwane umiejętności, ale też podszkolimy się w języku.

srebrny iMac z klawiaturą i gładzikiem w pokoju

Darmowe kursy online – lista stron, na których je znajdziesz

Podsumowując kursy online są na prawdę świetnym rozwiązaniem. Wystarczy, że weźmiemy się w garść i tak naprawdę zlikwidujemy największą wadę tej formy nauki. To co doceniam w nich najbardziej, to fakt, że mogę uczyć się tego, co na prawdę mnie interesuje i wykorzystywać to, w tym, co robię na co dzień. Wierzę, że pomogą one wielu osobom w spełnianiu swoich ambicji i wspinaniu się po stopniach kariery.

Related Post

4 thoughts on “Darmowe kursy online, szkolenia i webinary – czy warto je robić? + lista 21 stron z kursami online

 1. Julia Łukasik

  oo super post, chętnie w przyszłości wzięłabym udział w takim kursie, pozdrawiam

 2. Kamila

  Muszę w końcu zapisać się na jakiś kurs. Bardzo lubię Pani bloga i Pani energię 🙂 pozdrawiam 🙂

 3. Leyraa

  Korzystałam z wspomnianych tutaj kursów Google Internetowe Rewolucje 🙂

 4. Kursy internetowe z certyfikatem

  Naprawdę super to zestawienie! Każdy powinien zapoznać się z powyższym artykułem i wykorzystać te informacje 🙂