Książki

Książki, które przeczytałam w lutym: „Jak myśleć o sobie dobrze”, „Atak paniki”, „Zawód Copywriter”, „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start”

Posted by rmisiek897

Uwielbiam czytać książki, chociaż zawsze narzekam, że brakuje mi na to czasu. W lutym udało mi się przeczytać cztery tytuły, z których dwa pochłonęłam w jeden wieczór. Dwie książki, o których będę dzisiaj pisać są świetne dla młodzieży, ale nie tylko. Kolejne dwie celują przede wszystkim w starszą grupę – mam ii osób chcących zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu.

4 książki, które przeczytałam w lutym

„Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku” Stefanie Stahl

Mnóstwo osób cierpi z powodu niskiego poczucia własnej wartości, śmiem twierdzić, że jest to większa część społeczeństwa.

Poradzenie z tym sobie jest możliwe, a książka „Jak myśleć o sobie dobrze” tłumaczy skąd bierze się niskie poczucie własnej wartości, jak wpływa ono na nasze życie, ale przede wszystkim daje nam na tacy proste i trochę trudniejsze sposoby na poradzenie sobie z nim.

Nie jest to może najlżejsza książka do czytania, ze względu na to, że jest napakowana ogromną ilością wartości. Osobiście czytałam ją przez dwa tygodnie, bo po każdym fragmencie dawałam sobie czas, aby przetrawić te treści. Moja ocena to 8/10, książka jest bardzo fajna, ale brakowało mi elementu, dzięki któremu czytałoby się ją szybciej.

Tu możesz kupić książkę – KLIK

książka jak myśleć o sobie dobrze

„Atak paniki” Tammi Kirkness – książka nie tylko o atakach paniki

Wbrew pozorom ta książka nie jest tylko o atakach paniki, ale ogólnie o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. W sytuacjach, które zdarzają nam się na co dzień i powodują w nas dyskomfort. Myślę, że będzie świetną pomocą dla młodych osób, które nie zawsze wiedzą jak poradzić sobie w takich sytuacjach.

Ta książka jest dla mnie odkryciem. Sama najważniejsza treść, zamiast typowego tekstu. Przede wszystkim rozwiązania problemów przedstawione są w postaci bardzo fajnych, kolorowych schematów. Przerobiłam ją w jakieś trzy godziny, jednocześnie mając świadomość, że w każdej chwili mogę do niej wrócić. Jak dla mnie ta książka zasługuje na pełne 10 punktów. uwielbiam w niej to, że nie ma zbędnego lania wody, a tylko czysta wartość w postaci schematów.

Tu możesz kupić książkę – KLIK

książka atak paniki

„Zawód: copywriter” Marcin Cichocki

To idealna książka dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w copywritingu lub chcą zacząć swoją przygodę z nim. Ze względu na covidową rzeczywistość, ale też lepsze postrzeganie pracy z domu, co raz więcej osób zaczyna interesować się tą formą zarobku. Taka książka to dobra forma, aby naświetlić jak wygląda copywriting, przekazać podstawową wiedzę i pomóc wystartować.

Znajdziesz w niej dużo cennych informacji, o tym jak teksty powinny wyglądać, jak powstaje tworzenie treści krok po kroku, bazę przydatnych narzędzi, czy darmowych banków zdjęć. Oczywiście nie są to wszystkie poruszane tematy, ale skrót tego, czego możesz spodziewać się sięgając po tą pozycje. Dodatkowo mocnym plusem jest jasne mówienie o stawkach i podanie miejsc, gdzie można szukać zleceń. Moja ocena to 7/10. Obniżam ocenę ze względu na to, że siedząc w copywritingu już trochę czasu, uważam, że brakuje kilku rzeczy, o których warto powiedzieć.

Tu możesz kupić książkę – KLIK

zawód copywriter

„Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start” Aneta Janeczek-Romanowska, Mikołaj Marcela

Ta pozycja to doskonała opcja dla mam i ojców, posyłających swoje dzieci do przedszkola. Ale też tych, którzy już teraz chcą zadbać o dobrą relacje z dzieckiem i przygotować je na pójście do przedszkola za rok, lub później.

Znajdziesz w niej dużo merytorycznych treści. Przede wszystkim porady odnośnie budowania relacji rodzic-przedszkole i rzucaniu metaforycznych nitek. Co więcej, różne rady na temat budowania relacji z dzieckiem. O tym jakie przedszkole wybrać, jak powinna wyglądać adaptacja i nie tylko. Ta książka daje mnóstwo wartości, a jednocześnie lekko się czyta. Dlatego oceniam ją na 9/10. Żałuję, że nie było jej na rynku jak mój syn szedł do przedszkola. Jednak pomogła nam w kontynuowaniu przedszkolnej przygody.

Tu możesz kupić książkę – KLIK

jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start

Sprawdź recenzję książki 33 sposoby na szczęście -> KLIK

Książki, które przeczytałam w lutym są na prawdę dobre. Bez wahania polecam je innym i pewnie sama jeszcze nie raz do nich zajrzę.

Podsumowując bardzo się cieszę, że udało mi się przeczytać w lutym, aż cztery książki. Nastawiałam się, że zakończę na dwóch – sytuację uratowały dwie, krótkie ale wartościowe pozycje.

Related Post

2 thoughts on “Książki, które przeczytałam w lutym: „Jak myśleć o sobie dobrze”, „Atak paniki”, „Zawód Copywriter”, „Jak zapewnić swojemu dziecku najlepszy start”

  1. Iza

    Ostatnio zaczęłam szukać dobrych książek, które dotyczą copywritingu. Polecasz jakies jeszcze oprócz tej wymienionej powyżej?

    1. rmisiek897

      Zdecydowanie Artur Jabłoński „Jak pisać żeby chcieli czytać i kupować?” oraz Joanna Wryccza-Bekier „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy?”