Rozwój osobisty i selflove

Afirmacje – czy działają i jak je praktykować? Darmowe karty z afirmacjami do druku.

Posted by rmisiek897

Kiedy mówię komuś o praktykowaniu afirmacji to zazwyczaj spotykam się z krzywym spojrzeniem, niedowierzaniem lub po prostu stwierdzeniem, że to marnowanie czasu. Nie zgadzam się z tym i jestem żywym przykładem tego, że afirmacje działają i mogą wpłynąć na nasze życie.

Czym są afirmacje?

Afirmacje to pozytywne stwierdzenia, które kierujemy do samych siebie. Współcześni naukowcy są zgodni co do stwierdzenia, że otacza nas energia, a my przyciągamy to o czym myślimy. Jednocześnie badania pokazują, że 80% myśli w ciągu dnia mają negatywne przesłanie. Dlatego najlepszym co możemy zrobić dla samych siebie to pracować nad swoim myśleniem. I tu właśnie wchodzą afirmacje.

Są one sprawdzoną i skuteczną metodą samorozwoju. Można użyć stwierdzenia, że praktykowane regularnie kodują naszą podświadomość i pomagają przeprogramować nasz umysł na pozytywne myślenie. To w jaki sposób myślimy i mówimy ma silny wpływ na jakość naszego życia. Z każdym słowem, z każdą myślą wytwarza się silna energia, która tworzy nasz świat.

Jak praktykować afirmacje?

Afirmacje muszą być jasne i precyzyjne. Nasze ciało, umysł i dusza karmią się tym, o czym myślimy. Jeśli mówisz sobie: „nie mogę”, „nie potrafię”, „nie uda mi się” to pojawią się okoliczności, które wspomogą realizacje tych myśli. Za to gdy powiesz sobie: „mogę”, „potrafię”, „uda mi się” to otoczenie zacznie Ci sprzyjać, a realizacja celu stanie się łatwiejsza.

W moim przypadku najlepsze efekty daje poranne praktykowanie, ale też powtarzanie zdań z silnym przekazem selflove przed snem. Wybrane zdania możesz wykorzystać na kilka sposobów. Na początek zdecyduj czy chcesz je zapisywać czy powtarzać, znajdź moment w ciągu dnia, kiedy będziesz mogła/mógł poświęcić te 5-10 minut.

 • Możesz wybrać jedną lub kilka afirmacji
 • Możesz je powtarzać każdego dnia inną, lub przez tydzień tą samą
 • Wypróbuj metody losowania i pozwól aby los podsuną Ci te zdania lub wyboru afirmacji w zależności od tego jaki cel Ci towarzyszy
 • Każde stwierdzenie powtórz co najmniej trzy razy

Gdy uruchomi się wewnętrzny krytyk…

Gdy twój wewnętrzny krytyk zacznie podpowiadać Ci, że to nie prawda, że nie jesteś taka i wmawiasz sobie bzdury po prostu go zignoruj. Powtórz afirmacje kilka razy więcej i skup się na niej. W zależności od osoby wewnętrzny krytyk znika po kilku dniach lub tygodniach. Najważniejsze to nie poddać się i realizować swoje założenia.

Related Post

3 thoughts on “Afirmacje – czy działają i jak je praktykować? Darmowe karty z afirmacjami do druku.

 1. Judyta

  Bardzo ciekawy wpis, bo wcześniej nie słyszałam o afirmacjach 🙂 Ale to prawda, jakimi treściami się żywimy, tak się czujemy.

 2. Pani ER

  Spotkałam Cię na Instagramie i po zdjęciach odebrałam jako mega pozytywną kobietę. Nie mogłam nie zajrzeć na bloga, a że pojęcie afirmacji gdzieś ciągle krąży wokół mnie i tego, co robię na co dzień, to padło właśnie na ten temat. Dzięki Twojemu wyjaśnieniu wreszcie dobrze rozumiem, o co w nich chodzi 😘 dziękuję 😃 będę tu zaglądać częściej. Pozdrawiam ciepło

 3. Eliza

  Muszę spróbować 🙂 Brzmi trochę śmiesznie, ale jak się nie spróbuje to się nie wie.