Lifeestyle, Rozwój osobisty i selflove

Zacznij lepiej kolejny tydzień! 10 Rzeczy do zrobienia w niedzielę, aby pobudzić produktywność na kolejny tydzień.

Posted by rmisiek897

Jak przygotować się na nowy tydzień, aby był bardziej produktywny i mniej stresujący? W sumie, chyba nikt nie lubi poniedziałków, przejście z dnia na dzień z całkowitego luzu w wir pracy nie sprzyja działaniu.

Ale gdyby tak przygotować się na nadchodzący tydzień w niedzielę?

Wykorzystaj ten dzień, zamiast marnować go na sen do południa i nie wychodzenie z łóżka. Zrób kilka prostych rzeczy, które zwiększą Twoją produktywność w kolejnych dniach. W końcu przygotowanie się na poniedziałek i cały tydzień oznacza, że każdy dzień minie sprawniej.

Zwiększ swoją produktywność i przygotuj się na nadchodzący tydzień.

Pomyśl o tym, co możesz zrobić w niedzielę, aby ułatwić sobie wejście w nowy tydzień. Rzeczy, o których warto pamiętać to:

Odpuszczenie sobie spania do południa

Chociaż dobrym pomysłem może wydawać się nadrobienie zaległości w spaniu – wcale tak nie jest.

Oto 3 powody:

  • Dzień będzie wydawał się krótszy. Nie będziesz mógł w pełni skorzystać z wolnego dnia.
  • Trudniej będzie Ci wieczorem zasnąć. Co jest równoznaczne z tym, że w poniedziałek rano będziesz bardziej zmęczony.
  • Praktycznie nic nie zrobisz. A nic tak nie wzmacnia stresu, jak wielka lista zadań na poniedziałek.

Oczywiście, nie mówię, że nie możesz wstać trochę później niż zwykle. A jeśli nadrobienie zaległości w spaniu będzie bardzo kuszące dobrym rozwiązaniem jest kawowa drzemka (w tygodniu też)!

Kawowa drzemka to nic innego niż wypicie kawy i położenie się na 20minutową drzemkę. Dzięki kawie przed będziesz bardziej wypoczęty i łatwiej będzie Ci się obudzić.

Zmień swoje nastawienie, żeby zwiększyć produktywność.

Negatywne nastawienie tylko pogarsza sprawę. Postanów sobie, że będziesz myśleć bardziej pozytywnie o nadchodzącym tygodniu. Pamiętaj, że to ty wybierasz swoje nastawienie!

Kiedy pozytywnie nastawisz się na nowy tydzień, będzie dużo łatwiej utrzymać produktywność i wykonać zaplanowane zadania.

Zaplanuj posiłki na nowy tydzień i zrób listę zakupów

Poświęć 15-20 minut aby sprawdzić co masz w szafkach i lodówce oraz zdecydować co będziesz jeść. Przejrzyj gazetki okolicznych sklepów i zorientuj się, czy Twoje ulubione produkty nie są obecnie na promocji.

Jeśli masz listę ulubionych posiłków rodziny, planowanie tygodnia będzie prostsze. Jeżeli jeszcze jej nie masz – zacznij taką tworzyć i w międzyczasie zaplanuj posiłki na cały tydzień.

Jeśli ten temat Cię interesuje sprawdź: jak planować posiłki?

Przygotuj produkty, do posiłków.

Co to znaczy? Wstaw bulion na zupę, ugotuj jajka, które potem zjesz na śniadanie lub kolacje, wstaw do piekarnika mięso, które będzie dobrym dodatkiem do posiłków.

Na podstawie przygotowanego planu posiłków zrób listę zakupów, które zrobisz na początku tygodnia.

planowaanie, jak zwiększyć produktywność

Sprawdź i uzupełnij swój kalendarz.

Przygotowanie się do nowego tygodnia polega też na tym, że wiesz czego się spodziewać. Wypisz sobie najważniejsze rzeczy do zrobienia w tym tygodniu i rozdziel je na poszczególne dni.

Zanotuj wszystkie rachunki, które musisz opłacić, zastanów się czy nie potrzebujesz prezentu na jakąś okazję i zaplanuj to.

Zrób zrzut mózgu!

Na pewno czyścisz pamięć podręczną w swoim laptopie i telefonie, żeby szybciej działały. To samo powinno się robić ze swoją głową. Aby zwiększyć produktywność zapisz na kartce wszystkie krążące Ci po głowie myśli.

Jeśli czujesz, że Twoja głowa tonie w nadmiarze myśli o różnych rzeczach do zrobienia, koniecznie wypróbuj tej metody. Możesz później te zadania posegregować według macierza Eisenhowera.

Więcej o czyszczeniu pamięci podręcznej mózgu znajdziesz u Aniamaluje

Zaplanuj czas na przyjemności

Kto powiedział, że czas na relaks jest tylko w weekend? Zaplanuj w tygodniu czas na robienie rzeczy, które poprawią Ci nastrój.

To może być zarówno domowe spa, jak po prostu nałożenie maseczki na twarz w trakcie pracy przed laptopem.

Wypróbuj nowy trening, spędź czas z najbliższymi, wybierz coś czego nie będziesz mogła się doczekać. Tydzień od razu wydaje się lepszy, prawda?

Porządek zwiększy Twoją produktywność

To trochę męczące, żeby sprzątać w niedzielę, ale nikt nie każe Ci od razu sprzątać całego domu.

Zrób kilka prostych rzeczy, które ułatwią Ci porządkowanie w ciągu tygodnia, np.:

  • poskładaj i pochowaj pranie
  • poukładaj rzeczy na biurku
  • włóż naczynia do zmywarki
  • pościel łóżka
kawa, jak zwiększyć produktywność

Zrób coś co pozwoli Ci się całkowicie zrelaksować

Pamiętaj, że mimo wszystko niedziela to dzień odpoczynku. Zrób coś co pozwoli Ci się zrelaksować, a na co brakuje Ci czasu w tygodniu.

To może być dłuższa medytacja prowadzona, spacer po lesie, pisanie w dzienniku, czytanie książki, czy dłuższa rozmowa przez telefon.

Odpowiednia ilość snu napędzi Twoją produktywność

Połóż się spać wcześniej, dzięki temu lepiej się wyśpisz, a rano będziesz mieć więcej energii do działania.

Pomyśl ile korzyści przyniesie Ci zaczęcie tygodnia z naładowaną baterią, a może dzięki temu wyrobisz w sobie zdrowy nawyk chodzenia wcześniej spać.

Related Post