Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Posted by rmisiek897

Włosy wysokoporowate to najczęściej włosy zniszczone farbowaniem, prostowaniem lub suszeniem. Wymagają dość dużo uwagi, aby wyglądały dobrze. Pielęgnacja włosów wysokoporowatych polega w dużej mierze na wypełnianiu ich łusk. Z tego wynika, że warto stosować kosmetyki o dużych cząsteczkach.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych czyli jak dbać o włosy zniszczone?

Charakterystyka wysokoporów

Włosy wysokoporowate charakteryzują się tym, że ich łuski są mocno odchylone od pnia włosa. W związku z tym już na pierwszy rzut okaz widać cechy charakterystyczne:

 • szybko wysychają po myciu
 • łatwo się puszą
 • są kruche, szorstkie i łamliwe
 • szybko wchłaniają oleje, maski i odżywki
 • są łatwe w stylizacji i farbowaniu
 • mocno się plączą

Zobacz też: Pielęgnaja włosów niskoporowatych / pielęgnacja włosów średnioporowatych

Jaki szampon do włosów wysokoporowatych?

Tak samo jak w przypadku poprzednich typów warto postawić na delikatne oczyszczanie. W przypadku włosów wysokoporowatych ważna jest technika, jaką myjemy włosy. Najważniejsze jest, aby spienionym szamponem dokładnie masować skórę głowy, a po długości jedynie przeciągnąć pianą, która powstała. Oczywiście poza łagodnym szamponem raz na jakiś czas powinno się dokładnie oczyścić włosy i skórę głowy przy użyciu szamponu z SLS i peelingu skóry głowy.

Jaka maska i odżywka do włosów wysokoporowatych?

Tak jak pisałam na początku, dla wysokoporów odpowiednie maski, odżywki i oleje to te o dużych cząsteczkach, jak np. olej konopny albo kosmetyki z kolagenem, keratyną w składzie.

Włosy wysokoporowate potrzebują dużo emolientów i protein, jednak nie powinno się zapominać o humektantach, czyli produktach nawilżających włosy. Pomyśl nad myciem PE, PE, HE i obserwuj jak reagują na poszczególne mycia Twoje włosy. W odżywkach i maskach warto też zadbać o obecność silikonów.

Zobacz: odżywka PEH kiełki pszenicy & kakao Anwen

maski i odżywki do włosów wysokoporowatych, pielęgnacja
maski i odżywki do włosów wysokoporowatych

Jak olejować włosy wysokoporowate?

Ten typ włosów przede wszystkim lubi olejowanie na mokro lub na podkład, dzięki temu olej działa okluzyjnie, a produkt nałożony jako podkład działa dużo lepiej. Dzięki olejowaniu Twoje włosy będą wygładzone, łatwiejsze do rozczesania i błyszczące. Jednak tak jak zawsze, żeby osiągnąć oczekiwane efekty trzeba dobrze dobrać olej.

oleje do włosów wysokoporowatych, pielęgnacja
oleje do włosów wysokoporowatych

Related Post

3 thoughts on “Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

 1. Akademia Niemanudka

  Moje włosy dzięki odpowiedniej pielęgnacji zmieniły się z wysoko na średnio porowate. Teraz szukam nowego szamponu, bo straty już raczej nie daje rady.

  1. rmisiek897

   W takim razie zapraszam na post o włosach średnioporowatych, podałam tam szampony, które mogą Ci się spodobać 🙂

 2. Bookendorfina Izabela Pycio

  U mnie jakość włosów bardzo dobra, ale to zasługa genów otrzymanych od ojca, wystarczy zwykły szampon dla dzieci. Ale dla zainteresowanych informacje na wagę złota. 🙂