Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate to najczęściej włosy zniszczone farbowaniem, prostowaniem lub suszeniem. Wymagają dość dużo uwagi, aby wyglądały dobrze. Pielęgnacja włosów wysokoporowatych polega w dużej mierze na wypełnianiu ich łusk. Z tego wynika, że warto stosować kosmetyki o dużych cząsteczkach.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych czyli jak dbać o włosy zniszczone?

Charakterystyka wysokoporów

Włosy wysokoporowate charakteryzują się tym, że ich łuski są mocno odchylone od pnia włosa. W związku z tym już na pierwszy rzut okaz widać cechy charakterystyczne:

  • szybko wysychają po myciu
  • łatwo się puszą
  • są kruche, szorstkie i łamliwe
  • szybko wchłaniają oleje, maski i odżywki
  • są łatwe w stylizacji i farbowaniu
  • mocno się plączą

Zobacz też: Pielęgnaja włosów niskoporowatych / pielęgnacja włosów średnioporowatych

Jaki szampon do włosów wysokoporowatych?

Tak samo jak w przypadku poprzednich typów warto postawić na delikatne oczyszczanie. W przypadku włosów wysokoporowatych ważna jest technika, jaką myjemy włosy. Najważniejsze jest, aby spienionym szamponem dokładnie masować skórę głowy, a po długości jedynie przeciągnąć pianą, która powstała. Oczywiście poza łagodnym szamponem raz na jakiś czas powinno się dokładnie oczyścić włosy i skórę głowy przy użyciu szamponu z SLS i peelingu skóry głowy.

Jaka maska i odżywka do włosów wysokoporowatych?

Tak jak pisałam na początku, dla wysokoporów odpowiednie maski, odżywki i oleje to te o dużych cząsteczkach, jak np. olej konopny albo kosmetyki z kolagenem, keratyną w składzie.

Włosy wysokoporowate potrzebują dużo emolientów i protein, jednak nie powinno się zapominać o humektantach, czyli produktach nawilżających włosy. Pomyśl nad myciem PE, PE, HE i obserwuj jak reagują na poszczególne mycia Twoje włosy. W odżywkach i maskach warto też zadbać o obecność silikonów.

Zobacz: odżywka PEH kiełki pszenicy & kakao Anwen

maski i odżywki do włosów wysokoporowatych, pielęgnacja
maski i odżywki do włosów wysokoporowatych

Jak olejować włosy wysokoporowate?

Ten typ włosów przede wszystkim lubi olejowanie na mokro lub na podkład, dzięki temu olej działa okluzyjnie, a produkt nałożony jako podkład działa dużo lepiej. Dzięki olejowaniu Twoje włosy będą wygładzone, łatwiejsze do rozczesania i błyszczące. Jednak tak jak zawsze, żeby osiągnąć oczekiwane efekty trzeba dobrze dobrać olej.

oleje do włosów wysokoporowatych, pielęgnacja
oleje do włosów wysokoporowatych

About the author

rmisiek897

Cześć!
Mam na imię Monika, interesuję się rozwojem osobistym i szeroko pojętą tematyką beauty. Na codzień jestem matką, żoną, studentką i bardzo zakręconą osobą.
To miejsce w sieci tworzę z myślą o kobietach, naszych codziennych sprawach i troskach. Mam nadzieję, że poczujesz się tutaj jak w domu! :)

View all posts

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *