Jesienna chandra… Czyli jak spędzać długie jesienne wieczory?

Jesień to pora, kiedy na dworze robi się kolorowo, a żółto-czerwona sceneria zachwyca niejedną osobę. Kiedy jednak dochodzi do tego deszcz, wiatr i fakt, że o 16 zaczyna robić się ciemno jesień traci na swoim uroku. Długie wieczory spotykają się z niechęcią wielu osób, jednak jest to czas, który możemy spożytkować na coś z czego rezygnujemy latem na rzecz spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Jesienne wieczory

Osobiście lubię te porę roku, choć pogoda potrafi doprowadzić do spadków nastroju nawet mnie. Jesienną chandrę można, a nawet powinno się zwalczyć zajmując głowę na różne sposoby. Z tego powodu warto znaleźć sobie zajęcie, które nie tylko sprawi, że poczucie marnowanego czasu zniknie, ale też zadba o dostarczenie trochę przyjemności.

Jesienne wieczory z książką 

Kiedy tylko zaczynam myśleć o jesiennym wieczorze w głowie pojawia mi się obraz mnie samej pod grubym kocem, z kubkiem kawy w jednym ręku, a w drugim jedna z książek, które już od dawna planuję przeczytać. Jesień to doskonały czas na nadrobienie ksia, książkowych zaległości, a jeśli takich nie macie to warto sięgnąć po książki motywacyjne, np. coś Briana Tracy’ego lub coś lżejszego, czego czytanie pozwoli oczyścić głowę z nieprzyjemnych myśli.

Filmowe wieczory

Jeśli nie jesteście fanami czytania to wieczory filmowe będą dla was świetnym rozwiązaniem. Zaczęty serial, czy film, który od dawna planowałaś obejrzeć, a może od razu cała lista? Jesienią nie trudno będzie o znalezienie czasu na nadrobienie ich

Domowe SPA

Rytuał domowego Spa to moja ulubiona propozycja na jesienne wieczory, wanna pełna gorącej wody z dodatkiem olejków eterycznych, świece, przeróżne maski, maseczki, peeling do ciała i twarzy, i pielęgnacja na jaką w ciągu tygodnia brakuje nam czasu. Ja staram się zrobić takie SPA przynajmniej raz w tygodniu chociaż przy dzieciach nie jest to proste.

Kawa, książka, olejek, kosmetyki, jesień

Porządki w szafie

Długie wieczory to nie tylko leniwie spędzony czas, ale także możemy go poświęcić na dokładne przejrzenie swojej szafy, pozbycie się rzeczy, których już nie nosicie i wymienienie ich na inne. Jednak przy tej wymianie warto się zastanowić i zadbać o to, aby w naszej szafie znalazły się rzeczy, które mogą być podstawą każdej stylizacji, czyli proste jensy i czarne spodnie, biały i czarny basicowy t-shirt, ze dwa swetry w neutralnych kolorach i marynarka. Z doświadczenia już wiem, że mając te rzeczy w szafie stylizacja robi się w 5 minut.

Aktywność fizyczna

Warto o tym pomyśleć nie tylko ze względu na sezon „schudnę do sylwestra” ale też fakt, że sport wytwarza w naszym mózgu endorfiny, które pomogą nam zwalczyć jesiennego doła. Osobiście staram się co drugi dzień zrobić jakiś prosty trening, chociaż moja formą obecnie jest w strasznym stanie, a zamiast się poprawiać pojawiają się kontuzje typu naciągnięte ścięgno, lub bolące kolana.

Pisanie pamiętnika 

Odręczne pisanie poprawia naszą kreatywność, styl i interpunkcję, pisząc przez miesiąc codziennie kilka zdań i odczytując je sobie na głos pozwala na zobaczenie poprawy w tak krótkim czasie. Dla mnie jesień to czas reanimacji bloga, mam wiele pomysłów na posty i w końcu odrobinę czasu na napisanie i publikację ich.

Jesienne wieczory

Kulinarne eksperymenty

Jesienne wieczory to wbrew pozorom idealny moment na kulinarne eksperymenty i zaprzyjaźnienie się z nowymi składnikami. Warto poczytać na jak wiele czynników ma wpływ nasza dieta i wprowadzić zmiany, które zostaną w waszej kuchni na dłużej. Na jesienną chandrę idealnie sprawdzi się Brownie np. z fasoli.

Czas z rodziną i przyjaciółmi 

Wiosna i lato to czas intensywnej pracy, która niestety powoduje, że często z mężem po prostu się mijamy a jedyny czas spędzony razem to obiad i ta chwila w łóżku przed zaśnięciem, dlatego ten punkt jest dla mnie bardzo ważny. Jesienne wieczory poświęcam w dużej mierze dla rodziny, siedzimy, czytamy książeczki, rozmawiamy i bawimy się z dziećmi, a kiedy spotykamy się ze znajomymi to w grę wchodzą takie rzeczy jak planszówki, karty i mnóstwo przystawek. 

About the author

Monika

View all posts

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *