Bez kategorii, Lifeestyle

Masaż tajski – na czym polega i jakie są efekty?

Posted by Monika

Masaż tajski należy to tak zwanych masaży głębokich, jest on połączeniem akupresury oraz elementów jogi pasywnej, refleksologii i rozciągania. Obecnie to chyba jeden z najpopularniejszych masaży orientalnych w Polsce.

Na czym polega masaż tajski?

Masaż ten opiera się na filozofii Tajów, która głosi, że ciało człowieka wypełnione jest cząstkami powietrza, które zostaje wdychane przez człowieka i wypuszczane w drogę kanalikami zwanymi „senami”. Zadaniem masażysty jest skupienie się na danych częściach ciała stosują techniki uciskowe i wyciągające. Używa on nie tylko dłoni i palców ale także łokci, przedramion oraz stóp. Ww trakcie masażu osoba masowana przyjmuje kilka pozycji wywodzących się z podstaw jogi. Masaż rozpoczyna się od zewnętrznych części ciała, przeprowadzany jest od stóp do głów. Masażysta pracuje nad przepływem energii i ruchliwością w stawach, a całość kończy się intensywnym rozciąganiem.

masaż tajski

Masaż tajski dla kogo?

Masaż tajski jest zalecany dla osób prowadzących na co dzień, siedzący, stresujący tryb życia, dla osób z nadwagą, wskazaniem są też bóle mięśniowe, problemy ze snem i obniżone samopoczucie. Doskonale sprawdzi się też dla osób cierpiących na reumatyzm i niewielkie zaburzenia w układzie krążenia. 

Efekty takiego masażu to wzmocnienie mięśni i stawów, dodanie energii, zniwelowanie bóli kręgosłupa, pozbycie się złego samopoczucia i poprawia przemianę materii.

Gzie wybrać się na masaż tajski?

Decydując się na masaż należy zawsze pamiętać o udaniu się doprofesjonalnego salonu, nigdy do amatora. Dlaczego? Masaż jest ingerencją w nasze ciało i o ile dobrze wykonany potrafi zdziałać dużo dobrego tak samo ten wykonany niedokładnie czy po prostu nieodpowiednio może narobić bardzo dużo szkody.  

Related Post

9 thoughts on “Masaż tajski – na czym polega i jakie są efekty?

 1. Ruda

  Chętnie bym się wybrala na taki masaż 🙂

 2. Świat Pani Domu - Ola

  Zaryzykowałabym i poszlabym na taki masaż..

 3. Milena Łukasiak

  Oooo chciałabym z takiego masażu skorzystac 😀
  rilseee.blogspot.com

 4. Sylwia testuje i radzi

  Taki masaż to chyba coś dla mnie 🙂

 5. Marta

  musi być świetny 🙂

 6. Agata

  rewelacja!

 7. ragus

  Masaż tajski bardzo ciekawie brzmi. Czekam na kolejny twój wpis 🙂

 8. Natka !

  Nigdy nie relaksowałam się w taki sposób! 😀
  Pozdrawiam serdecznie!

 9. una

  nigdy nie byłam na masażu tajskim, ale dużo o nim teraz czytałam na blogach, cofam się do starszych wpisów i powiem, że brzmi to całkiem zachęcająco 🙂 kocham relaks we wszelkich gabinetach odnowy biologicznej, chodzenie do sauny, czy pływanie, zatem masaż też się przyda jako dopełnienie 🙂