Masaż tajski - na czym polega i jakie są efekty?

Masaż tajski należy to tak zwanych masaży głębokich, jest on połączeniem akupresury oraz elementów jogi pasywnej, refleksologii i rozciągania. Obecnie to chyba jeden z najpopularniejszych masaży orientalnych w Polsce.

Na czym polega masaż tajski?

Masaż ten opiera się na filozofii Tajów, która głosi, że ciało człowieka wypełnione jest cząstkami powietrza, które zostaje wdychane przez człowieka i wypuszczane w drogę kanalikami zwanymi "senami". Zadaniem masażysty jest skupienie się na danych częściach ciała stosują techniki uciskowe i wyciągające. Używa on nie tylko dłoni i palców ale także łokci, przedramion oraz stóp. Ww trakcie masażu osoba masowana przyjmuje kilka pozycji wywodzących się z podstaw jogi. Masaż rozpoczyna się od zewnętrznych części ciała, przeprowadzany jest od stóp do głów. Masażysta pracuje nad przepływem energii i ruchliwością w stawach, a całość kończy się intensywnym rozciąganiem.
masaż tajski

Masaż tajski dla kogo?

Masaż tajski jest zalecany dla osób prowadzących na co dzień, siedzący, stresujący tryb życia, dla osób z nadwagą, wskazaniem są też bóle mięśniowe, problemy ze snem i obniżone samopoczucie. Doskonale sprawdzi się też dla osób cierpiących na reumatyzm i niewielkie zaburzenia w układzie krążenia. 
Efekty takiego masażu to wzmocnienie mięśni i stawów, dodanie energii, zniwelowanie bóli kręgosłupa, pozbycie się złego samopoczucia i poprawia przemianę materii.

Gzie wybrać się na masaż tajski?

Decydując się na masaż należy zawsze pamiętać o udaniu się do profesjonalnego salonu, nigdy do amatora. Dlaczego? Masaż jest ingerencją w nasze ciało i o ile dobrze wykonany potrafi zdziałać dużo dobrego tak samo ten wykonany niedokładnie czy po prostu nieodpowiednio może narobić bardzo dużo szkody.  

9 komentarzy:

 1. Chętnie bym się wybrala na taki masaż :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaryzykowałabym i poszlabym na taki masaż..

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo chciałabym z takiego masażu skorzystac :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Masaż tajski bardzo ciekawie brzmi. Czekam na kolejny twój wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie relaksowałam się w taki sposób! :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy nie byłam na masażu tajskim, ale dużo o nim teraz czytałam na blogach, cofam się do starszych wpisów i powiem, że brzmi to całkiem zachęcająco :) kocham relaks we wszelkich gabinetach odnowy biologicznej, chodzenie do sauny, czy pływanie, zatem masaż też się przyda jako dopełnienie :)

  OdpowiedzUsuń