Laminowanie włosów – domowy sposób

Niezależnie od rodzaju posiadanych włosów chcemy aby wyglądały zdrowo, były miękkie i błyszczące. Fryzjerzy prześcigują się z zabiegami, które pozwolą nam uzyskać taki efekt, ale czy jest to możliwe bez wydawania milionów? Jak najbardziej,sprawdź na czym polega laminowanie.

Laminowanie włosów co to jest?

Laminowanie polega na zabezpieczeniu i ochronie włosów. Preparat otacza włos i domyka rozchylone łuski. Po takim zabiegu włosy wyglądają zdrowo, są miękkie i przyjemne w dotyku. Jak to działa? Żelatyna dostarcza protein, które są głównym budulcem włosa, dodatkowo zatrzymuje wodę, przez co włosy są lśniące.

Jak przygotować preparat do laminowania włosów w domu?

Preparaty do laminowania można kupić w drogerii lub hurtowniach fryzjerskich, ale też sięgnąć po domowe rozwiązanie, które daje porównywalne efekty. Głównym składnikiem takich preparatów jest żelatyna i to właśnie na niej opiera się cały przepis. Na szczęście dla osób, którym przeszkadza zapach żelatyny, można ją zastąpić galaretką. Jedyne czego potrzebujesz to:

  • żelatyna/galretka
  • woda
  • maska bez sls i parabenów/ ulubiony olej/ witaminy

W zależności od długości włosów dobieramy odpowiednią ilość, żelatynę i wodę mieszamy w proporcji 1:1 i dodajemy 1-2 łyżki maski. Na włosy do łopatek użyłam 3 łyżek żelatyny na 3 łyżki wody i dwie łyżki maski Garnier Fructis Papaya. 

W jaki sposób laminować włosy?

SPOSÓB 1

na umyte i odsączone włosy nakładamy przygotowany wcześniej preparat, trzymamy kilka minut i zmywamy 

SPOSÓB 2

Na umyte i odsączone włosy nakładamy preparat, włosy związujemy w koka, zakładamy czepek i owijamy ręcznikiem. Bierzemy ciepłą kąpiel. Po około pół godziny zmywamy preparat.

SPOSÓB 3

Do przygotowanego preparatu dodajemy łyżeczkę octu lub soku z cytryny i nakładamy na włosy. Suszymy je suszarką, a następnie myjemy delikatnym szamponem.

Jak często laminować włosy?

Laminowanie dostarcza naszym włosom przede wszystkim dostarcza protein, a ich nadmiar też może zaszkodzić, powodując np. suchość i łamliwość włosów. Dlatego też nie powinno się przeprowadzać tego zabiegu częściej niż co 3-4 mycia obserwując jednak stan włosów i dobierając czas indywidualnie. 

About the author

Monika

View all posts

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *