Jak przygotować płytkę paznokcia pod hybrydę/żel?

Przygotowanie paznokcia pod żel lub hybrydę jest tak na prawdę tajemnicą jego trwałości. Od tego czy zrobimy to poprawnie zależy ile będzie trzymał się nasz manicure. W profesjonalnych salonach kosmetycznych używane są do tego drogie frezarki zaopatrzone w mnóstwo różnych frezów, jednak spokojnie możemy zrobić to w domu używając akcesoriów, które nie zrujnują naszego budżetu.

Nails Company

1. Usuwanie skórek

To pierwsza i podstawowa czynność, jaką powinniśmy wykonać podczas przygotowywania naszych paznokci. Ja używam do tego zmiękczacza do skórek od NC oraz drewnianego kopytka. Jest to tak na prawdę bardzo prosta czynność, wystarczy posmarować nasze skórki zmiękczaczem, odsunąć je kopytkiem i ewentualnie odciąć cążkami.

Nails Company

2. Nadanie kształty i zmatownienie paznokci

Kolejnym krokiem jest nadanie kształtu naszym paznokciom, bądź skrócenie ich jeśli planujemy przedłużanie, a następnie zmatowienie płytki paznokcia. Do nadawania kształtu dobrze sprawdzą się pilczniczki ze średnią gradacją 100/180, natomiast do zmatowienia płytki warto sięgnąć po bloczek polerski lub przeznaczoną do tego polerkę.

Pilniczek


3. Oczyszczenie paznokcia cleanerem

To chyba podstawa, z którą spotkał się każdy choć raz w życiu wykonujący manicure hybrydowy bądź żelowy. Klasycznie wacik bezpyłowy namaczamy w cleanerze i przemywamy paznokcie

Nails Company

4. Odkwaszenie płytki paznokcia

Do tej czynności używamy Primera, w przypadku żelu powinien być to primer kwasowy. Nakładamy go na środek płytki i suchym pędzelkiem rozprowadzamy po płytce tak aby nie zalać skórek. Odczekujemy zalecany przez producenta czas odparowania i nakładamy bazę.

W przypadku tak przygotowanej płytki nasz manicure spokojnie powinien trzymać się około 3 tygodni, w moim przypadku trwa to jednak znacznie dłużej dlatego też za każdym razem zdejmuję manicure samodzielnie.

About the author

Monika

View all posts

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *