33 sposoby na szczęście

Większość ludzi zapytanych czego najbardziej chcą w życiu, odpowiada, że chcą być szczęśliwi. Stąd też ogromna popularność książek typu „Hygge”. Każda kultura, każdy człowiek ma swój własny przepis na szczęście.

Helen Russel w swojej książce „Atlas szczęścia” zabiera nas w podróż dookoła świata, aby odkryć przed nami sekret szczęścia. W oparciu o różne kultury ukazuje czym dla całkowicie różnych ludzi jest pojęcie szczęścia i w jaki sposób można do niego dojść. Włosi, Chińczycy, Anglicy i wielu innych opowiada o zwyczajach wpisanych w ich kulturę. Wiele z nich przeszło do naszej kultury, np. francuskie czerp z życia garściami.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jej pogodność powoduje, że uśmiechamy się nawet w pochmurne dni. Osobiście chętnie przetestuje na sobie sposoby przedstawione w książce. To jedna z tych lektur, którą może, a nawet powinien przeczytać każdy, kto potrzebuje dawki codziennego uśmiechu. Po przeczytaniu jej na pewno zagości on i na Twojej twarzy.

Ładna, kolorowa okładka sugeruje równie barwną treść i tak właśnie jest. „Atlas szczęścia” jest przeciwwagą dla otaczających nas każdego dnia pesymistycznych informacji. Ta książka idealnie sprawdzi się jako świąteczny prezent, nie tylko dla typowego książkoholika.

About the author

Monika

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *