Książki

33 sposoby na szczęście

Posted by Monika

Większość ludzi zapytanych czego najbardziej chcą w życiu, odpowiada, że chcą być szczęśliwi. Stąd też ogromna popularność książek typu „Hygge”. Każda kultura, każdy człowiek ma swój własny przepis na szczęście.

Helen Russel w swojej książce „Atlas szczęścia” zabiera nas w podróż dookoła świata, aby odkryć przed nami sekret szczęścia. W oparciu o różne kultury ukazuje czym dla całkowicie różnych ludzi jest pojęcie szczęścia i w jaki sposób można do niego dojść. Włosi, Chińczycy, Anglicy i wielu innych opowiada o zwyczajach wpisanych w ich kulturę. Wiele z nich przeszło do naszej kultury, np. francuskie czerp z życia garściami.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jej pogodność powoduje, że uśmiechamy się nawet w pochmurne dni. Osobiście chętnie przetestuje na sobie sposoby przedstawione w książce. To jedna z tych lektur, którą może, a nawet powinien przeczytać każdy, kto potrzebuje dawki codziennego uśmiechu. Po przeczytaniu jej na pewno zagości on i na Twojej twarzy.

Ładna, kolorowa okładka sugeruje równie barwną treść i tak właśnie jest. „Atlas szczęścia” jest przeciwwagą dla otaczających nas każdego dnia pesymistycznych informacji. Ta książka idealnie sprawdzi się jako świąteczny prezent, nie tylko dla typowego książkoholika.

Related Post