Krok w stronę zdrowia - czy detoxy mają sens

W ostatnim czasie pojawiła się ogromną moda na detoxy. Producenci wmawiają nam, że mamy w organizmach mnóstwo toksyn, ale wystarczy, że raz dziennie będziemy brać magiczną tabletkę i oczyścimy nasz organizm. Ile jest w tym prawdy? Czy detoxy faktycznie mają sens?
Kiedy dostałam propozycje przetestowania właśnie detoxu, w mojej głowie pojawiło się spore wachanie. Dlatego zaczęłam czytać na temat różnych detoxów, a potem na temat tego konkretnego. Detox By Volante ma w swoim składzie oliwę z oliwek i sok z cytryny czyli naturalne produkty. Przekonało mnie to i postanowiłam spróbować 3 tygodniowego detoxu. Czy były jakieś efekty?

Tutaj muszę przyznać  że byłam szczerze zaskoczona ale były. Obecnie jestem w trakcie walki ze stanem przedcukrzycowym, dlatego też tuż przed zaczęciem stosowania detoxu zrobiłam badania. Po trzech tygodniach powtórzyłam je i okazało się, że wyniki się poprawiły. Przede wszystkim obniżyła się ilość trojglicerydów, ale też spadł poziom glukozy, to akurat w niewielkim stopniu, jednak efekt się pojawił. Poza wynikami badań były też inne efekty.
Codziennie rano brałam jedną saszetkę, odczekiwałam pół godziny. Po tym czasie jadłam śniadanie, nie odczuwałam przez ten czas głodu ani długo po nim, a po każdym posiłku odczuwałam sytość dużo szybciej.

Jak działa połączenie oliwy z oliwek i soku z cytryny? Przede wszystkim przyspiesza nasz metabolizm, obniża cholesterol, wspomaga naturalny proces usuwania toksyn z naszego organizmu, wzmacnia włosy i paznokcie. Każdy z tych objawów zauważyłam w stopniu mniejszym lub większym, jednak pojawił się. Taka kuracja stosowana raz na trzy miesiące może wspomóc nasz organizm.

Jednak wybierając detox powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. Nie wierzcie w magiczne tabletki, które oczyszczą wasz organizm i schludniecie 10 kilogramów w tydzień. Ja polecam Detox By Volante właśnie przez jego naturalny skład i efekty. 

9 komentarzy:

 1. Na detoxy trzeba uważać. bo nigdy nie wiadomo na co się trafi, trzeba czytać opinie i skład, a wtedy może znajdziemy coś odpowiedniego.

  malusiawerusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem wierna naturalnemu detoxowi, który możemy sobie zafundowac jedząc chociażby kiwi :)

  Zapraszam na mój blog parentingowy

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nigdy nie używałam takiego detoxu, musze spróbować :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym chętnie tego spróbowała! Jestem też ciekawa tych detoksow polegających na piciu specjalnej herbaty lub soków. Dużo zdrówka! Buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie próbowałam takiego detoxu, ale jestem ciekawa czy faktycznie działają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że napisałaś tę końcówkę... nie wszystkie detoksy są zdrowe. Wiele z nich naprawdę może nam zaszodzić, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych produktów. I czytać. Dużo czytać na ich temat ;)
  Pozdrawiam!
  http://coscudownego.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem przeciwniczką detoksow, ale ten wygląda całkiem sensownie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy jeszcze nie miałam okazji spróbować takiego detoxu.
  Piszesz, że poprawiły Ci się wyniki.
  To pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc nigdy nie słyszałam o detoksach. To chyba czas odrobić pracę domową. A, no i post postem, ale cholera jakie śliczne zdjęcia. Czapki z głów.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń