Krok w stronę zdrowia – czy detoxy mają sens

W ostatnim czasie pojawiła się ogromną moda na detoxy. Producenci wmawiają nam, że mamy w organizmach mnóstwo toksyn, ale wystarczy, że raz dziennie będziemy brać magiczną tabletkę i oczyścimy nasz organizm. Ile jest w tym prawdy? Czy detoxy faktycznie mają sens?

Kiedy dostałam propozycje przetestowania właśnie detoxu, w mojej głowie pojawiło się spore wachanie. Dlatego zaczęłam czytać na temat różnych detoxów, a potem na temat tego konkretnego. Detox By Volante ma w swoim składzie oliwę z oliwek i sok z cytryny czyli naturalne produkty. Przekonało mnie to i postanowiłam spróbować 3 tygodniowego detoxu. Czy były jakieś efekty?

Tutaj muszę przyznać  że byłam szczerze zaskoczona ale były. Obecnie jestem w trakcie walki ze stanem przedcukrzycowym, dlatego też tuż przed zaczęciem stosowania detoxu zrobiłam badania. Po trzech tygodniach powtórzyłam je i okazało się, że wyniki się poprawiły. Przede wszystkim obniżyła się ilość trojglicerydów, ale też spadł poziom glukozy, to akurat w niewielkim stopniu, jednak efekt się pojawił. Poza wynikami badań były też inne efekty.

Codziennie rano brałam jedną saszetkę, odczekiwałam pół godziny. Po tym czasie jadłam śniadanie, nie odczuwałam przez ten czas głodu ani długo po nim, a po każdym posiłku odczuwałam sytość dużo szybciej.

Jak działa połączenie oliwy z oliwek i soku z cytryny? Przede wszystkim przyspiesza nasz metabolizm, obniża cholesterol, wspomaga naturalny proces usuwania toksyn z naszego organizmu, wzmacnia włosy i paznokcie. Każdy z tych objawów zauważyłam w stopniu mniejszym lub większym, jednak pojawił się. Taka kuracja stosowana raz na trzy miesiące może wspomóc nasz organizm.

Jednak wybierając detox powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. Nie wierzcie w magiczne tabletki, które oczyszczą wasz organizm i schludniecie 10 kilogramów w tydzień. Ja polecam Detox By Volante właśnie przez jego naturalny skład i efekty. 

About the author

Monika

View all posts

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *