Bez kategorii, Pielęgnacja twarzy

Floslek-strefa T pod kontrolą

Posted by Monika

Cera mieszana to jeden z popularniejszych typów cery, a jednocześnie jeden z najtrudniejszych typów cery pod względem pielęgnacji. Przede wszystkim dlatego, że posiada ona połączenie skóry suchej i skóry tłustej. Strefa T, jest miejscem gdzie skóra ma skłonności do przetłuszczania oraz pojawiania się niedoskonałości. Bardzo często wymaga ona stosowania dwóch rodzai kosmetyków, ale dzięki firmie Floslek pielęgnacja staje się łatwiejsza.

Zacznę od produktu, który jet moim ulubionym z całej serii. Jest nim: peeling z kwasami AHA , któy jest najlepszym peelingiem jaki do tej pory stosowałam. Działa na zasadzie gumkowania, nie podrażnia, a skóra jest po nim gładka i promienna. Dodatkowo w porównaniu z innymi peelingami enzymatycznymi działa on błyskawicznie.

Kolejny produkt to glinka mająca Instant detox 2w1. Skóra jest po nim oczyszczona , a pory są wyraźnie zwężenie. Według mnie jest idealny na rano, po zastosowaniu odczuwalne jest uczucie świeżości.  Drugi sposób użycia to jako maseczka i to właśnie on bardziej przypadł mi do gustu.  Skóra jest nawilżona i przyjemna w dotyku.

Kolejnym etapem pielęgnacji jest krem na dzień lub na noc. Przede wszystkim podoba mi się rozdzielenie, ale też byłam zaskoczona ich lekkością. Przyzwyczaiłam się, że krem na noc jest tłusty i treściwy, a rano muszę go zmywać. W tym przypadku tak nie ma. Oba kremy spełniają swoje funkcje. Krem normalizujący na dzień sprawdza się świetnie, twarz po nim nie świeci się przez większość dnia. Korygujący krem na noc sprawia, że nasza skóra po przebudzeniu sprawia wrażenie wypoczętej

Seria jako całokształt bardzo mi się spodobała. I chociaż nie wiem jak będzie z resztą kosmetyków to po peeling sięgne na pewno po raz kolejny. Moje wrażenie jest jak najbardziej na plus i śmiało polecę serię Balance T-Zone posiadaczom cery mieszanej .

Related Post

3 thoughts on “Floslek-strefa T pod kontrolą

  1. Żaneta Serocka

    fantastyczna jest ta seria, mimo, że mam skórę normalną w str suchej kosmetyki doskonale się u mnie sprawdzają

  2. Aleksandra Krajewska

    Wydają się godne uwagi 😀 jeszcze nie miałam od nich produktów

  3. Ruda

    Dawno nic od nich nie miałam 🙂