5 powodów, przez które kocham jesień

Większość osób nie lubi jesieni, narzeka na zimno i tęskni za latem. Ja należę do tej drugiej grupy, od połowy sierpnia z niecierpliwością wyczekuję jesieni, dlaczego?  Poniżej przedstawiam wam powody, przez które kocham jesień. 

Kolory

Jesień wszystkim kojarzy się z kolorowymi liśćmi. Tak samo jest że mną. Uwielbiam różnobarwne liście, szeszleszczące pod stopami podczas spaceru. Jedni mogą powiedzieć, że jest szaro, smutno. Ja widzę wszystko w brązach, żółciach i czerwieniach – kolorach, które lubię najbardziej. 

Deszcz

Coś banalnego, z czym spotykamy się na codzień, ale sprobowałaś/łoś kiedyś wyjść na spacer w jesienną mrzawkę,  odetchnąć świeżym powietrzem lub dać się zmoczyć ulewie. To są momenty, których się nie zapomina, zwłaszcza jeśli spędzimy ten czas z bliskimi osobami.

Grube swetry

Jesień to czas, kiedy w szafie pojawia się coraz więcej grubych, ciepłych swetrów. Zastępują one miejsca letnich t-shirtów, zapewniają nam ciepło nawet w najgorszą pogodę. Uwielbiam swetry, zwłaszcza te oversizowe, z widocznym splotem. 

Fotografia

Jesień sprzyja fotografom. Przyjemnie jest wyjść na dwór z aparatem i zrobić kilka zdjęć. Jeszcze przyjemniejsze się to staje kiedy zdjęcia mają ten specyficzny, wzbudzający nostalgie klimat. Jesień to ten czas, kiedy człowiek zwalnia. Warto zatrzymać się na chwilę i powspominać, ale też nie zapominać o dniu dzisiejszym. Zdjęcia pozwalają na zatrzymanie chwili, na powrót do niej w każdym momencie.

Wieczory z książką 

Jesień to czas coraz dłuższych wieczorów, ja spędzam ją z kubkiem zielonej herbaty i dobrą książką. Czas odpoczynku jest dla mnie ważny, lubię spędzić wieczór w samotności, nie wychodząc z łóżka. Oderwać się na trochę od rzeczywistości i przeżywać wszystko razem z bohaterami czytanych przeze mnie książek.

Niedawno przyszła do mnie paczuszka z zaful, znalazłam w niej sweter i bluzę, które możecie zobaczyć na zdjęciach.

CLICK CLICK

A ty za co kochasz Jesień? 

About the author

Monika

View all posts

37 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *