Kompletowanie wyprawki najprzyjemniejszą rzeczą w ciąży?

Ciąża to czas, w którym oczekujemy aż nasz mały skarb pojawi się na świecie. Bardzo często wiąże się to ze sporą dawką nieprzyjemnych odczuć dla przyszłej mamy. Idealnym relaksem okazuje się kompletowanie wyprawki, które mogę nazwać jedną z najprzyjemniejszych czynności w ciąży, zwłaszcza jeśli spodziewasz się pierwszego dziecka

Bardzo często w takiej sytuacji nie do końca wiemy co powinno znaleźć się w naszej wyprawce, a sklepy prześcigają się z coraz to lepszymi i ciekawszymi akcesoriami, powodując w ten sposób zamęt w niejednej głowie. Ja jestem w trakcie kompletowania swojej wyprawki ponieważ na kilka rzeczy jeszcze oczekuję, jednak chcę się podzielić tym co już mam.

Podstawowa higiena i pielęgnacja

Wiadomo, że podstawową rzeczą są pampersy. Z rad bardziej doświadczonych mam wiem, że warto zaopatrzyć się nie tylko w jedynki (które podobno przydają się tylko w szpitalu), ale również 2. Dodatkowo postanowiłam kupić puder, który zapobiega otarciom i podrażnieniom skóry oraz specjalny płyn do kąpieli dla niemowląt, który przyda się po powrocie ze szpitala. Warto też zaopatrzyć się w sudocrem, octenisept, małą wanienkę oraz termometr do niej.

 Butelka i smoczek

Butelka i smoczek są tym, o czym myślimy na początku, jednak nie ma co od razu kupować dziesięciu ponieważ nie wiemy jakie nasz maluch polubi. Ja na początek postawiłam na markę NUK, która słynie z wysokiej jakości produktów. O moim smoczku i butelce przeczytacie tutaj.

KLIK

KLIK

Ubranka

Jak wszystkim mamom wiadomo bez ubranek ani rusz. Jest to chyba moja ulubiona kategoria z całej wyprawki. Kiedy oglądam wszystkie te urocze, malutkie ubranka to od razu chcę w nich zobaczyć swojego synka. Z tego powodu nazbierała się ich już całkiem spora ilość, a ja nadal bardzo chętnie je zamawiam, Te widoczne na zdjęciach pochodzą ze sklepu Gamiss, zamówiłam je jako pierwsze ze swoich ubranek i jestem z nich zadowolona. W jakie ubranka warto się zaopatrzyć?

  • kaftaniki
  • półśpiochy
  • body
  • rękawiczki (dziecko się nie podrapie nigdzie)
  • czapeczkię
  • śpiochy

Są to oczywiście podstawowe rzeczy, które przydadzą się nam już w szpitalu. Warto pamiętać aby nie przesadzić z ilością ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakiej wielkości urodzi się nasz skarb.

Łóżeczko, kocyk, wózeczek

Wrzucam te 3 rzeczy do jednej kategorii ponieważ są one ze sobą mocno związane. Osobiście nie inwestuje w łóżeczko ponieważ dziecko będzie spało ze mną, jednak wózeczek i akcesoria do niego są rzeczą konieczną. Moja pościel oraz kocyk są właśnie w trakcie szycia i już niedługo powinnam je dostać. Oczywiście skusiłam się na dobrze znane i popularne minky. Co do wózeczka, jestem przeciwniczką typu 3w1 ponieważ lepiej kupić wózeczek, który przyda się na dłużej oraz oddzielnie fotelik samochodowy, dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, a z tych rzeczy będziemy korzystać dłużej. 

Co według was powinno jeszcze znaleźć się w wyprawce? 

About the author

Monika

View all posts

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *