Podobno zołzy żyją lepiej

Od kilku lat panuje wielka moda na bycie tak zwaną zołzą. Zołzy mają łatwiej, są popularne a faceci na nie lecą – czy jest w tym trochę prawdy? To zależy od tego jak postrzegamy taką zołze. Czy jako zimną, apatyczną i lubiącą się rządzić kobietę czy taką, która wie czego chce, potrafi kłócić się o swoje a jednocześnie być dobrą żoną, przyjaciółką i matką? Z tym drugim typem możemy się spotkać w książce Dlaczego mężczyźni wolą zołzy?, która zainspirowała mnie do napisania tego postu. 

Slim Floral Embroidered Jeans

Który opis zachęcił Cię bardziej, a może którejś z tych kobiet nie nazwałbyś zołzą? Zaczynając czytać książkę zołze postrzegałam właśnie jako kobietę niczym się nie przyjmującą, nie okazującą żadnych uczuć. Większość z nas właśnie tak ją sobie wyobraża. Osobiście tego drugiego typu wcale nie nazwałabym zołzą, a kobietą mającą w życiu cel i dążącą do niego. 

Cut Out Lace Spliced Round Neck Short Sleeve T-Shirt

Niestety przez błędne określenie i medialną nagonkę powstała moda na bycie (tutaj przepraszam za określenie) suką. Wiele pań czytając w sieci pseudo-poradniki, w których najlepszą radą jest „jak chcesz, żeby jakiś facet Cię chciał bądź zołzą”. A zołze każdy postrzega inaczej, jednak nie koniecznie pozytywnie.

About the author

Monika

View all posts

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *