"Wszystko to co wyjątkowe-recenzja | vintage shirt dress

Książka Matthwe Quick’a „Wszystko to co wyjątkowe” opowiada historię skomplikowanych, niezwykle inteligentnych i wrażliwych na poezję nastolatków. 

Nanette jest popularną nastolatką i co za tym idzie szkolną gwiazdą. Świetne oceny, dobre wyniki w grze w piłkę nożną i mnóstwo uwielbiających Cię znajomych- chciałbyś czegoś jeszcze? Ta dziewczyna chce, pragnie zmiany jednak brakuje jej odwagi aby tego dokonać. Książka, którą dostaje od swojego nauczyciela dodaje nastolatce odwagi, popycha do ukazania skrywanej do tej pory jej własnej wersji siebie. Nanette utożsamia się z bohaterem i chce zostać buntowniczką wbrew swojej spokojnej naturze.

„A potem któregoś dnia zaczniesz szukać siebie w lustrze i nie będziesz w stanie się zidentyfikować – będziesz widzieć jedynie wszystkich innych. Będziesz wiedział, że zrobiłeś to, czego inni po tobie oczekiwali. Zasymilujesz się. Znienawidzisz się za to, bo będzie za późno.”

Są książki, które nie tylko zmuszają nas do myślenia, ale też w pewien sposób zmieniają nasze życie. Historia tej książki, kręci się właśnie wokół takiej książki. Ale nie tylko tego w jaki sposób zmusza nas ona do zmiany, ale również tego jakie konsekwencje możemy przez to ponieść.

Muszę przyznać, że książka nie była dla mnie łatwa do przeczytania, jednak dzięki niej spojrzałam na różne sprawy z różnej perspektywy. Tak jak jest obiecane na okładce zmusiła do zastanowienia i wyrażenia własnej opinii. Właśnie za to ma u mnie wielkiego plusa- nie jest jak te wszystkie książki, w których możemy odnieść wrażenie, że autor narzuca nam swoją opinię.

 vintage shirt dress & green apple dress

Sklep Rosegal ma fantastyczny asortyment, w tym koszulowe sukienki w stylu vintage. Osobiście jestem zakochana w produktach tego sklepu i myślę, że każdy jest w stanie znaleźć tam coś dla siebie.

KLIK KLIK KLIK

About the author

Monika

View all posts

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *