Czy warto kupować w zagranicznych sklepach?

Wśród wielu blogerek dużą popularność zdobyły zakupy przez internet, w szczególności z chińskich sklepów takich jak Rosegal, Zaful, Sammydress czy Newchic. Takie zakupy są dla nas na prawdę korzystne – za niską cenę możemy znaleźć prawdziwe perełki. Jak to zrobić?  Wystarczy trzymać się prostych zasad:

romper-KLIK

1.Zamawiaj pod wymiary nie rozmiar

Osoby, które choć raz zamawiały coś z zagranicy zdążyły się zorientować, że rozmiary mogą się różnić od tych naszych. Dlatego najlepszym sposobem jest poznanie swoich wymiarów i zamawianie właśnie według nich. Zawsze też sprawdź w jakiej jednostce masz podane wymiary.

2.Zamawiaj rzeczy, których recenzje oraz zdjęcia możesz znaleźć przy aukcji

Jednym z lepszych sposobów aby nie trafić na bubel jest zamawianie rzeczy, które mają recenzje wraz ze zdjęciami na stronie sklepu. W ten sposób możemy sprawdzić jaki produkt dostali inni oraz czy zadowoli nas jego jakość.

3.Czytaj dokładnie opisy produktów

Tyczy się to w szczególności torebek lub innych produktów, których wymiary i materiał mają dla nas większe znaczenie. Mogę powiedzieć na własnym przykładzie że zamówiłam kiedyś torebkę, która na zdjęciu przy aukcji wyglądała na całkiem sporą, a dostałam taką tylko w wersji mini. Oczywiście wymiary na stronie sklepu były podane odpowiednie.

4.Korzystaj z rad innych osób, które zamawiają z zagranicy

Masz koleżankę, która robi zakupy w zagranicznych sklepach ? Nie bój się spytać o radę. A jeśli brakuje Ci takiej osoby są przecież grupy na Facebooku, gdzie możemy znaleźć posty zarówno z perełkami jak i niewypałami z zagranicznych sklepów. Warto w takich sytuacjach pamiętać że asortyment wielu sklepów się powtarza, więc szukajmy produktu a nie konkretnego sklepu.

Sam fakt zamawiania jest już omówiony, ale czy na prawdę warto? Osobiście boję się zamawiać z Aliexpress itp. ponieważ tutaj możemy zostać oszukani, jednak samodzielnie funkcjonujące sklepy unikają takich sytuacji, a jeśli paczka zaginie wysyłają ją ponownie lub zwracają pieniądze. A co jeśli trafi się bubel?  Jest to sytuacja przeze mnie praktycznie nie spotykana ponieważ na tyle rzeczy, które zamówiłam raz nie trafiłam z rozmiarem. W takiej sytuacji pozostaje nam sprzedać dany produkt. 

Jakościowo produkty, są bardzo dobre i często przychodzą z matkami znanych marek. Tak na prawdę jedynym minusem jest długi czas oczekiwania (ok. 2-3 tygodnie), jednak w porównaniu z zaletami jest jak najbardziej korzystna opcja.

Co warto zamawiać?

Przede wszystkim t-shirty, koszule i sukienki. Ze spodniami jest już trochę ciężej ze względu na większe prawdopodobieństwo nie trafienia z rozmiarem. Według mnie jeśli zależy nam na tej części garderoby powinniśmy zamawiać na Rosegal. Jednak moimi faworytami są przede wszystkim pędzle do makijażu. Pędzle z Zaful są porównywalne jakościowo do tych z droższych firm, a ich trwałość o dziwo jest w stanie zadowolić większość z nas.

Jak widać w poście moim ulubionym sklepem jest zdecydowanie Rosegal, dlatego też chcę wam pokazać klika perełek z tego sklepu, które warto zamówić 🙂

Denim midi dress      Summer promotions

Oczywiście jedną z takich rzeczy jest powyższy kombinezon, ale zdecydowanie nie jedyną. Ja uwielbiam z tego sklepu przede wszystkim bluzki i koszule.

KLIK KLIK

About the author

Monika

View all posts

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *