Nastawienie kreuje rzeczywistość

Nawet nie zauważyłam jak minęło prawie pół roku od ostatniego posta, brakowało mi czasu, energii, chęci do czegokolwiek. Stąd też wziął się temat posta, bo dopiero kiedy powoli zaczęłam zmieniać swoje nastawienie nabrałam ochoty aby coś napisać.

Nie chce mi się, nie mogę, to nie ma sensu-ile razy powtarzasz sobie takie rzeczy? A przecież chyba każdy z nas wie, że chcieć to móc. No ale przecież łatwiej jest siedzieć i narzekać, patrzeć na tych co mieli odwagę spełniać marzenia i myśleć, że Tobie i tak by się nie udało. Ciągły pesymizm, postrzeganie życia w czarno-białych barwach właśnie takim je uczyni-możesz być tego pewna. 

Kiedy tylko zmienisz swoje nastawienie, wszystko zacznie Ci wychodzić, na wszystko uda się znaleźć czas. To naszenastawienie kreuje rzeczywistość, nigdy odwrotnie. 

Jak zmienić nastawienie? Spojrzeć inaczej na otaczający nas świat? 

Najprościej jest otoczyć się pozytywnymi ludźmi, łatwiej jest osiągnąć sukces mając osobę, która w nas wierzy i motywuje do dalszego działania.

Przypomnij sobie jak byłeś dzieckiem. Chciałaś być księżniczką, superbohaterem czy kimkolwiek innym? Nikt nie mógł Ci wmówić, że to nie możliwe, każde marzenie było do spełnienia. Dlaczego nie wrócić do tego myślenia? Przecież możesz być kim chcesz, robić co chcesz, sięgać po marzenia i czerpać satysfakcję ze wszystkiego co robisz.

About the author

Monika

View all posts

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *