Książki po które warto sięgnąć

Są wakacje, a co się z tym wiąże mamy więcej czasu na to co lubimy. Możemy go marnować siedząc na Facebook’u, Instagramie i innych portalach, albo spędzić ten czas aktywnie: wychodzić z przyjaciółmi, czytać, zwiedzać, rozwijać swoje pasje. Dlatego chcę wam polecić kilka książek, po które warto sięgnąć w te wakacje.

James Dawson Wypowiedz jej imię


Motywem książki jest dość znana historia o Krwawej Mary. W Hallowen’ową noc uczennice szkoły dla dziewcząt wraz z zaproszonym chłopakiem wypowiadają przed lustrem 5 razy imię upiornej dziewczyny. W ten sposób pakują się w pułapkę, z której jeszcze nikt nie zdołał uciec…

Muszę przyznać, że to jedna z najlepszych książek jakie czytałam, pomimo, że z reguły nie sięgam po ten gatunek. Czyta się szybko, przyjemnie, nie sposób odłożyć jej chociaż na chwilę, tak aby nie zastanawiać się co następnie się wydarzy.

Eryk Edwardson Pamiętnik lesbijki


Natalia, studentka socjologii, zbyt egocentryczna, przekonana o własnej wartości. Dziewczyna, która nie może odnaleźć się w kontaktach z ludźmi. Poznając dziewczynę należącą do subkultury odkrywa swój homoseksulaizm, którego tak na prawdę sama nie jest pewna. 

Na początku miałam wrażenie jakbym czytała jakieś słabe fanfiction z wattpada jednak z czasem książka zaczęła mi odpowiadać.  Słowa, których nie używamy na codzień, przekleństwa nie uprzyjemniają czytania. Książka trochę psychologiczna, trochę filozoficzna, na pewno nie zawierająca scen erotycznych jak zapewniają w opisie. Nie dla każdego, jednak posiadająca pewien przekaz.

Rainbow Rowell Fangirl


Kim jest fangirl? Jedna z sióstr bliźniaczek- bohaterek książki jest jej głównym przykładem. Książka, która zawładnęła światem dziewczyny odrywając ją od rzeczywistości zaważa na jej życiu, kiedy dziewczyna idzie do college’u. Czy uda jej się stawić czoła realnemu życiu?

Książka, po którą sięgnęło mnóstwo osób nie lubiących czytać jak i tych kochających to robić. Pomimo, że do fangirl mi daleko wciągnęłam się w ten świat, nie mogąc oderwać się od książki. Prosty język, dzięki któremu czyta się szybko i z przyjemnością. 

Jojo Moyes Zanim się pojawiłeś


Kiedy Lou traci pracę w ulubionej kawiarnii zmuszona jest szukać jej gdzie indziej. Dziewczyna, która słynie z tego, że nie przetrwa przy niej żadna istota żywa, zarówno roślinka czy złota rybka zostaje zatrudniona jako opiekunka mężczyzny z paraliżem czterokończynowym. Czy jest możliwe, że między nią a jej podopiecznym nawiąże się przyjaźń, a może połączą ich głębsze uczucia? Czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie?

Lee Monroe Mroczne serce


Jak zareagujesz gdy osoba, o której śnisz pojawi się w twoim życiu? Kogo wybierzesz kiedy chłopak ze snów będzie miał konkurencje realnej osoby? Z takimi problemami boryka się bohaterka dwutomowej serii Mroczne serce. Jane przytrafiło się w życiu wiele złego, była nielubiana w szkole, wręcz dręczona. Gdy na jej drodze pojawia się jednocześnie dwóch chłopaków nie łatwo jest podjąć decyzję.

Ze wszystkich książek z tego postu to właśnie ta seria mnie zachwyciła. Książka, w której nie można przewidzieć zakończenia. Sytuacje, należące do dwóch światów. Podczas czytania jak najbardziej oderwałam się od rzeczywistości.

About the author

Monika

View all posts

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *