Ak­ceptac­ja i po­kocha­nie siebie sa­mego jest czymś ważnym, mi­mo wszystko.

Codziennie rano próbujesz wykrzesać z siebie siły żeby wstać z łóżka. Powtarzasz sobie: „Będzie dobrze, dasz radę, jakoś przeżyjesz ten dzień”. Podchodzisz do lustra i jesteś przerażona tym co widzisz. W głowie pojawia się milion myśli „jesteś brzydka”, „wyglądasz okropnie”, „jesteś za gruba”. I tak wygląda każdy poranek.

„Udaję szczęśliwą. Udaję że się trzymam. A tak naprawdę nie daję rady, to niszczy mnie od środka. Nikt nic nie wie. Każdy myśli że jest ok. Nie jest. Tak wiele razy dano mi odczuć że nic nie znaczę. Nie potrafię już żyć inaczej, ból i cierpienie stały się nieodłączną częścią mnie.”Moment, chwila, gdy stajesz i mówisz: „nienawidzę siebie, nie dam już dłużej rady, poddaje się”. Wszyscy mamy prawo do chwili zwątpienia, jesteśmy tylko ludźmi, żyjącymi, oddychającymi, jedzącymi. Potrzebujemy opieki, zainteresowania i wsparcia od bliskich. Stając rano przed lustrem, niewyspani, bez sił i bez chęci do życia. Nie widzimy zalet, jedynie nasze wady…Zaakceptuje i pokochaj siebie. Stań przed lustrem, uśmiechnij się, spójrz sobie w oczy, pomyśl, że dasz radę. Zaakceptuj swój wygląd, swoje poglądy, wybory. Pokochaj siebie, bądź dla siebie wyrozumiały. Nie zwracaj uwago na to co Ci się nie podoba, ale na to, co w Tobie najpiękniejsze. Dla niektórych jesteś tylko człowiekiem, takim jak każdy, ale dla innych możesz być wzorem, osobą, którą podziwiają. Zaakceptuj, pokochaj, jesteś wyjątkowa!

„Nieważne, że czasami będziesz miała ochotę wszystko rzucić i poddać się. Nieważne, że wielokrotnie stwierdzisz, iż to nie ma sensu. Nieważne, że poczujesz nagle, iż wszyscy wokół spiskują za Twoimi plecami, odbierając Ci szczęście. Nieważne, że momentami będziesz zmęczona. Nieważne nawet, że będziesz sama, że będzie szaro, zimno i jakoś nie tak. Jesteś warta wszystkiego. Wygrasz.”


Polecam blogi:

justsayhei.blogspot.com

http://anvicta.blogspot.com

http://evelinololove.blogspot.com/

http://my-little-world-olimpia.blogspot.com/

bgrenda.blogspot.com

http://justmakeyourstyle.blogspot.com/

http://lea-only.blogspot.com/

grlfashion.blogspot.com

tonaszhoryzont.blogsot.com

http://style-of-secret.blogspot.com

http://przestrzen-piekna.blogspot.com

Chcesz być polecony w następnym poście? Podaj mi cenę jednej z tych rzeczy:

KLIK |KLIK

About the author

Monika

View all posts

37 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *