5 zasad zdrowego stylu życia!

Cześć, 

jestem Daria, autorka bloga justdaaria.blogspot.com. Monika napisała do mnie e-mail i postanowiłyśmy wymienić się postami na swoich blogach. Mam nadzieję, że wiele z Was odwiedzi moją stronę i pozostawi po sobie ślad. 🙂

Z racji tego, że po wakacjach trzeba wrócić do formy z przed wakacji pokażę Wam kilka zasad zdrowego stylu życia. Mam nadzieję, że choć w małym stopniu się do któryś stosujecie. Głównie do pierwszej i czwartej. 🙂

1. Nie pomijaj śniadań i jedz regularnie!

Śniadanie to najważniejszy posiłek. Dodaje nam energii na pierwszą część dnia.

Ważne jest aby jeść mało a często. Dla organizmu ma znaczenie to aby posiłki były spożywane w stały godzinach i odstępach nie większych niż 3 godziny.

2. Uprawiaj regularnie aktywność fizyczną.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Przyśpiesza metabolizm, korzystnie wpływa na kondycje i sprawność umysłową. Znajdź sport, który sprawia ci radość. Przebywaj dużo na świeżym powietrzu. W ten sposób możesz nie tylko poprawić funkcjonowanie mięśni i stawów, ale także serce, płuc i mózgu.

3. Śpij.

Sen to czas na regeneracje. Powinniśmy spać co najmniej 8 godzin.

4. Pij dużo wody.

Najlepiej niegazowana. Powinno się jej wypijać około dwóch litrów dziennie. Najlepiej zrobisz jak w każdym pokoju postawisz szklankę z butelką wody, aby pamiętać, żeby się nawadniać. Jeśli nie lubisz smaku wody, możesz dodać tam owoce lub miętę. Natomiast ogranicz spożywanie napoi słodzonych i gazowanych.

5. Unikaj produktów wysoko przetworzonych.

Zawierają one niewiele substancji odżywczych. Do najbardziej znanych należą: hamburgery, hot dogi, pizze, gotowe sosy do sałatek, chipsy i wiele, wiele innych. Czytaj etykiety – im krótsza tym lepsza.

Stosujecie się do któryś z tych zasad?


Tu możecie mnie znaleźć: 

tumblr | instagram | vinted | ask |

Chcesz być polecony w następnym poście? podaj w komentarzu cenę przedmiotu ukrytego pod serduszkiem!

About the author

Daria

View all posts

53 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *