‘’ Nie możesz się wściekać z powodu prawdziwego zakończenia. To na sztuczne happy endy powinnaś się wkurzać.’’

Hej!!!

  Znowu długo mnie nie było, ale to dlatego, że nie chciałam dodawać postu bez zdjęć. Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki, która zmiażdżyła mnie emocjonalnie.Pomimo początkowej niechęci do tej książki, z powodu rozgłosu mogę śmiało stwierdzić, że już dawno nie czytałam książki, którą aż tak bym przeżywała. A mianowicie chodzi mi o książkę Collen Hoover Hopeless.

  

Od teraz, gdy będę się czegoś bała, spróbuję pomyśleć o niebie, a ono być może pozwoli mi się znów uśmiechnąć, ponieważ niezależnie od wszystkiego będzie piękne

 Główna bohaterka-Sky jest adoptowana, nie pamięta niczego z pierwszych lat swojego życia. Teraz dziewczyna mieszka ze swoją opiekunką Karen. Jej najlepsza przyjaciółka Six, nie mająca najlepszej opinii namawia dziewczynę, aby ta zapisała się do szkoły. Sky swoje pierwsze dni w szkole przeżywa nie ciesząc się sympatią rówieśników, jednak zaraz udaje jej się zdobyć przyjaciela. Poznanie Deana Holdera wydawałoby się tylko kolejnym faktem z życia dziewczyny, ale czy na prawdę tak jest? To ten chłopak wprowadza zamęt w życiu dziewczyny, pozwala odkryć jej prawdę o sobie i nie tylko…

Muszę Ci podziękować za wszystko. Dziękuję za danie mi odwagi, abym zawsze zadawała pytania, nawet kiedy nie chcę odpowiedzi. Dziękuję za kochanie mnie tak, jak mnie kochasz. Dziękuję za pokazanie mi, że nie zawsze musimy być silni, żeby być przy sobie-że w porządku jest być słabym, tak długo jak jesteśmy razem. I dziękuję za odnalezienie mnie po tych wszystkich latach. Ale najbardziej dziękuję Ci za stracenie mnie tyle lat temu… bo moje życie nie byłoby takie samo gdybyś nie odszedł.


Książka z pozoru wydająca się typowym romansidłem dla nastolatek, okazuję się najbardziej zakręconą, a zarazem niedającą się od siebie odciągnąć historią. Książkę polecam wszystkim, ja z pewnością sięgnę po kolejną część.

Nie będę życzyć sobie idealnego życia. Rzeczy, które przewracają cię w życiu są testami, zmuszają cię do wybrania między poddaniem się i leżeniem na ziemi, a otarciem kurzu i powstaniem jeszcze wyżej niż stałeś zanim zostałeś przewrócony. Wybieram stanie wyżej.


Czytałyście tą książkę? Jakie macie o niej zdanie?

About the author

Monika

View all posts

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *